Vingugaasiandur XC100D

70,20

Honeywell pakub patareitoitel CO alarmi kolmes versioonis, mis erinevad omavahel kasutajaliidese ja kasutusea poolest: Mudel XC100D saadab avariiolukorra tekkimisel välja häireteateid; mudeli tööiga on 10 aastat. Mudel XC100D on varustatud LCD-ekraaniga, mis võimaldab esitada lisainfot CO kõrgendatud taseme kohta ja registreerib CO tipptaseme andmed.

Vaata saadavust

Kirjeldus

Alates 2018 aastast peab vingugaasiandur olema eluruumis, kuhu on paigaldatud korstnaga ühendatud gaasiseade. Andur ei ole kohustuslik, kui tehniliste ja ehituslike abinõudega on välistatud vingugaasi teke ja ruumi sattumine.

Õigusakti kohaselt tuleb vingugaasiandur paigaldada igasse eluruumi, kus asub korstnaga ühendatud gaasiseade. Eelkõige on sellisteks gaasil töötavad veesoojendid.

Mõistlik on aga paigaldada vingugaasiandur igasse sellisesse eluruumi, kus asub põlemisprotsessiga seade ja kus võib seetõttu ka vingugaasi tekkida ja ruumiõhku sattuda. Ka puuküttel toimiva küttekolde (ahi, kamin jmt) kasutamisel võib tervist kahjustavas või eluohtlikus kontsentratsioonis vingugaasi sissehingatavasse õhku sattuda.

Vingugaas: selle olemasolu inimene meeleliselt tajuda ei suuda. See on ohtlik ja mõjutab inimese elukvaliteeti ka väikses kontsentratsioonis, kõrge vingugaasi kontsentratsioon on eluohtlik juba lühiajalisel viibimisel, seejuures ei pruugi inimene teadvustada enda elu ohustamist ja tervist kahjustavates tingimustes viibimist.

Vingugaasimürgistus võib olla kerge ja piirduda peavalu, peapöörituse, väsimuse või gripilaadsete sümptomitega. Pikemaajalisem viibimine madala vingugaasikontsentratsiooniga siseruumis võib soodustada ka näiteks infarkti ja insuldi riski ning halvendab otsustus- ja keskendumisvõimet.

Kõrge vingugaasikontsentratsiooniga õhu sisse hingamine põhjustab aga eluohtlikku ja sageli surmaga lõppevat mürgistust.

Õigusaktide järgi tuleb vingugaasianduri olemasolu nõudev säte täita esimesel võimalusel, kuid hiljemalt 2018. aasta 1. jaanuariks.

Ärge riskige oma pere tervisega, paigaldage kindlasti vingugaasiandur!

Mõõdud
Kõrgus (mm) 72
Laius (mm) 100
Sügavus (mm) 36