Las ma aitan otsida...
Ostukorv ( 0 )
TOOTED

Kuidas valida soojaveeboiler? 4 olulist sammu

Kuidas valida soojaveeboiler? 4 olulist sammu

Soojaveeboiler

Kui hoones puudub muu küttelahendus, on veeboiler mõistlik lahendus. Kui boiler on lõpetanud töötamise või siis uue kodu loomisel tuleb mõelda, mil moel korraldada oma veemajandust, tuleb tõsiselt järele mõelda, sest uue aja boilerid annavad ka uusi võimalusi. Ent millest boilerit valida?

Enne poodi ruttamist tuleks veidiks aeg maha võtta ja mõelda, Millist boilerit oleks vaja, sest ümbervahetamine on tüütu ja ajamahukas.

Elektri- või Gaasiboiler?

Paljud meist elavad uutes majades ning ei teagi, kuidas soe vesi nende vannituppa jõuab.

Gaasiboiler on üldiselt väga kompaktne seadeldis, mille juurde viivad kollase markeeringuga gaasitorud. Lisaks gaasiboiler alati ühendatud korstna või ventilatsioonisüsteemiga, mille järgi tuntakse see ära.

Elektriboiler meenutab välimuselt suuremat veepaaki, mis sageli on silindri kujuga. Elektriboiler on süsteemi ühendatud külma- ja soojavee toruga ning elektrijuhtmega.

Gaasiboileri miinuseks on see, et selle kasutamine vajab korralikku ühendust korstna ja/või ventilatsioonitoruga.
Lisaks, ei saa gaasiveesoojendit igal pool kasutada, elektriboiler sobib aga igasse majapidamisse.

Horisontaalne või vertikaalne?

Soojaveeboiler

Jälgige oma sisekujundust. Tehniliselt on vertikaalsed soojaveeboilerid efektiivsemad, on see siiski üsna väike ning esteetiliselt ilus vannituba, kus boiler on ilusasti paneeli taha peidetud on rohkem väärt, kui väike kokkuhoid. Vertikaalne soojaveeboiler sobib paremini tehnoruumidesse, peidetud kappidesse ja nurgatagustesse. Horisontaalne boilerit saab kinnitada seinale või lakke, seetõttu on rohkem ruumi vannitoas.

Mitu liitrit? Ehk kui suur peaks olema boiler?

Boilereid on väga erinevates suurustest, 30, 50,100 või isegi 200L kui milline on just sinu perele parim? Sellele vastuse leidmiseks tuleks vaadata, mis seadmed hetkel on teie kodus. Näiteks duši, nõudepesumasina ja 2-liikmelise pere’ga saab väga hästi hakkama 50L boiler. Kuid vanni puhul ja/või suurema pere puhul peaks valima alates 150 liitrisest boilerist ja kui teie vannitoas on mõnus 2-inimese mullivann, siis soovitame valida 2-300-liitrise boileri.

Otsid soovitust? Näiteks Elektriboiler OKHE ONE 50 Dražice on 2-liikmelise pere puhul väga hea valik. Elektriboiler OKCE 160 vertikaalne Dražice sobib igasse kodusse, kus on vann ning dušš.

Kuskohast osta?

Kui teate täpselt, mida vajate ja teete, siis sõitke lähimasse ehituspoodi ja võtke üks boiler kaasa. Kui mitte, siis soovitame tellida meie e-poest, sest pakume ka paigaldust ning tänu sellele teil võimalus kogu probleem lahendada mõne hiireklikiga.

Leave A Comment