Veepumbad

Veepumbad  on abilised nii majja joogivee saamiseks kui ka liigse vee, ka reovee ära pumpamiseks. Eesmärgiga saada majja joogivett, kasutatakse üldiselt majas või kaevu lähedal asuvat hüdrofooriga veeautomaati ning kaevus paiknevat süvaveepumpa. Pumba valik sõltub veetasemest ning sellest, kui sügaval on vesi. Puurkaevus, mille sügavus on rohkem kui paarkümmend meetrit, kasutatakse süvaveepumpa. Madalamas salvkaevus kasutatakse seevastu hüdrofooriga veeautomaati.

Veepumbad on veeautomaadiga süsteemi puhul enamasti soodsamad kui süvaveepumba süsteemid, kuna tihti hõlmab süvaveepumba paigaldamine ka puurkaevu puurimist. Küll aga limiteerib veeautomaadi võimsus selle kasutamisvõimalusi: veeautomaatide tõstekõrgus on kuni 8 meetrit, millest lahutab ühe meetri iga kaevu ja maja lahutav 10 meetrine vahemaa. Seega saab 10 meetri kaugusel asuvast kaevust veeautomaadiga kätte vett seitsme meetri sügavuselt.

Lisaks tuleb veeautomaadi puhul arvestada veetasemega, mis võib langeda alla miinimumi ja mille tulemusena ei saa veeautomaat oma tööd teha. Samuti võib protsessi segada ka talvekülm, mistõttu tuleb pumpa paigaldades kontrollida, et külm torustikule või veesüsteemile ligi ei pääseks. Probleemi saab ennetada võimsama automaadiga, mis suudab pumbata piisavalt vett ka kehvemates tingimustes.

Enne veepumba soetamist tasub suhelda ekspertidega, teha arvutusi ning valida just enda vajadustele sobiv veepump.

Toru-Jüri veepumbad leiad allpool.

Näitan 1–72 tulemust 226-st