Õhk-vesi soojuspumbad

Õhk-vesi soojuspumbad sobivad enamasti igasse hoonesse ja kodudesse, kuhu on võimalik paigaldada soojuspumba sise- ja väliosa. Õhk-vesi soojuspumbad on kasutusel, et kütta radiaatoreid, soojaõhu konvektoreid ja põrandaküttesüsteeme. Õhk-vesi soojuspump toimib kahes osas, mille välisosa ammutab õuest soojusenergiat ja edastab selle siseossa, kust liigub õhk edasi soojusjaotussüsteemi. Sooja tootmiseks kasutab soojuspump välisõhku salvestunud soojusenergiat, mille energiakandjaks siseruumis on vesi või antifriis.

Õhk-vesi soojuspumbad toimivad ka külmakraadidel üle –20 °C, aga külmade ilmade puhul tuleb arvestada, et õhk-vesi soojuspumbad ammutavad energiat välisõhust, millest tulenevalt sõltub ka süsteemi tõhusus. Külmakraadidega kasutab soojuspump lisasoojendit, mis tagab sooja vee süsteemis liikumise.

Kuigi õhk-vesi soojuspumbad on kallimad kui selle alternatiivid, on tegemist efektiivse küttelahendusega, mis aitab säästa igakuiselt küttekuludelt. Toru-Jüri e-poes leiab kõrgekvaliteedilised õhk-vesi soojuspumbad hinnavahemikus 3840-8965€.

Tutvu õhk-vesi soojuspumpade tootevalikuga allpool.

Näitan kõiki 24 tulemust